۳ مرحله برای باز کردن گره گردنبند

عکس گردنبند ریتا گالری طلای ارل

اگه توی فضای گوگل عبارت «نحوه باز کردن گره گردنبند» رو تایپ کنین، یکی از اولین ترفندهایی که برای باز کردن گره گردنبند بهتون نشون داده می‌شه، اینه که گردنبند رو با روغن بچه چرب کنین تا زنجیر شل بشه؛ اما باید بدونین که این روش ایمن نیست. 

روغن بچه و روان کننده‌های مشابه اون می‌تونن به گردنبند شما آسیب برسونن و باعث تغییر رنگ انواع زنجیر طلا بشن. به همین دلیل قصد داریم یک روش ساده و البته ایمن بهتون آموزش بدیم. با این روش مطمئن هستین که نکات مراقبتی متخصصان رو دنبال کردین.

همچنین یاد می‌گیرین که چطور با سه مرحله خیلی آسون، گره گردنبند رو باز کنین تا به جواهرات خودتون آسیبی نزنین. مراحل این‌طور پیش میرن که: 

  • گردنبند رو با آب گرم و صابون خیس کنین
  • برای باز کردن گره آماده باشین
  • گردنبند رو باز کنین

مرحله 1: گردنبند رو در آب گرم و صابون خیس کنین

با استفاده از صابون ظرفشویی یا شامپوی بدون عطر، گردنبند خودتون رو توی آب گرم خیس کنین تا زنجیر شل بشه. برای گره‌ای که خیلی سفت شده، می‌تونین به آرامی ناحیه گره خورده رو بین نوک انگشت مالش بدین تا به شل شدن گره کمک کنین. 

فراموش نکنین که این روش برای بازکردن زنجیر طلا پیشنهاد می‌شه و نباید گردنبندهای مروارید رو توی این محلول قرار بدین. این کار به مرور زمان به مروارید آسیب می‌رسونه. 

نکته مهم دیگه اینکه اگه می‌تونین آویزها رو هم از گردنبند جدا کنین تا باز کردن گره گردنبند راحت‌تر بشه. پیشنهاد می‌کنیم این کار رو قبل از خیس کردن جواهرات به عنوان یک اقدام احتیاطی انجام بدین.

مرحله 2: برای باز کردن گره گردنبند آماده باشین

وقتی که گره گردنبند شما شل شد، برای باز کردن زنجیر اون آماده باشین. برای اینکه مراحل بعدی رو راحت انجام بدین، گردنبند رو روی یک سطح صاف بذارین. طوری که قسمت‌های گره نخورده، از بخش‌های گره خوره جدا بشن تا پیچیدگی بیشتری ایجاد نشه. با این راه حل باز کردن گره گرنبند، تمرکز بهتری دارین.

مرحله 3: گردنبند رو باز کنین

در نهایت، زمان باز کردن گردنبند گره خورده است. توی این مرحله احتمالا می‌تونین گره رو با انگشت باز کنین. اگه هنوز سفت و محکم مونده با استفاده از یک ابزار کوچیک و نازک (مثل سوزن خیاطی) عمل باز کردن گره رو پیش ببرین. 

باز هم اگه توی اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد باز کردن زنجیر بگردین، کسانی رو پیدا می‌کنین که ابزارهای مختلفی مثل پیچ ​​گوشتی برای این مرحله استفاده می‌کنن. این وسیله می‌تونه گره رو باز کنه؛ اما با سر بزرگی که داره، حتما به گردنبند آسیب می‌زنه. 

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم باز کردن گره گردنبند رو با سوزن خیاطی انجام بدین. البته اگه سوزن دم دست نداشتین، استفاده از قسمت انتهایی سوزن ته گرد هم می‌تونه مناسب باشه. وقتی ابزار لازم رو پیدا کردین، نوک اون رو به آرامی داخل قسمت گره خورده قرار بدین.

توی این مرحله باید دست‌ رو به صورت دایره‌ای حرکت بدین تا گره باز بشه. این کار رو تا زمانی ادامه بدین که زنجیر کاملا باز شده و دیگه گره‌ای وجود نداره. بعد از تموم شدن این مرحله می‌بینین که چطور می‌شه مثل یک فرد حرفه‌ای، گره گردنبندها رو باز کرد. 

البته اگه این سه مرحله رو پیش رفتین و باز هم نتونستین گره رو باز کنین، توصیه می‌کنیم از یک جواهر ساز متخصص کمک بگیرین. اونها با ابزارهایی که دارن، می‌تونن این مشکل رو برطرف کنن.

جمع بندی

در نهایت می‌تونین زمان خرید گردنبند طلا، زنجیرهایی با دونه‌های درشت رو انتخاب کنین تا اگه گره‌ای ایجاد شد، راحت باز بشه. البته گره زنجیرهای دونه ریز رو هم می‌شه با این ترفند جالب و کاربردی به راحتی باز کرد. پس هیچ نگرانی در مورد جواهرات خودتون نداشته باشین.

بیشتر بخوانید: چگونه زنجیر گردنبند را کوتاه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.